Wymieniamy popularne źródła powstawania pryszczy na ciele.

Skąd się bierze trądzik?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

przyczyny powstawania pryszczy

Jakie są najbardziej znane źródła pryszczy na twarzy czy plecach? Co robić, by uniknąć wyprysków na całym ciele w okresie dojrzewania lub wakacji czy okresu? Poczytaj o przyczynach powstawania trądziku w każdym wieku.

 

 

 

Źródła pryszczy na twarzy oraz cerze - uwagi warte przeczytania:


Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak pozbyć się pryszczy? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ani jednoznaczna. Wszystko zależy od tego co jest źródłem owych pryszczy i to, w jaki sposób będziemy z nimi walczyć jest zdeterminowane właśnie przez genezę tego, jak pojawiły się one na na naszej twarzy czy skórze. Najlepsza masc na pryszcze i tradzik istnieje i jest w zasięgu ręki. Sięgnij po nią gdy domowe metody zawiodą, a chcesz uniknąć brania antybiotyku. Wyróżniamy kilka podstawowych powodów pojawienia się pryszczy na skórze. Są to:

Stres

Gdy w organizmie rośnie poziom kortyzolu a więc hormonu odpowiedzialnego za stres to pobudzone zostają gruczoły łojowe co naturalnie walnie przyczynia się do powstawania na naszej skórze trądziku. Jeżeli więc zastanawiacie się, jak pozbyć się pryszczy, to wyeliminowanie z waszego życia stresu i niepotrzebnych napięć powinno być waszym pierwszym krokiem. Dobrym sposobem na rozładowanie stresu mogą być ćwiczenia fizyczne które oczywiście niosą za sobą też szereg innych prozdrowotnych właściwości.

Zanieczyszczenie

Chociaż Polska nie jest najbardziej zanieczyszczonym krajem na świecie to jednak w Europie nie ma sobie równych. Jesteśmy więc najbardziej narażeni na problemy ze skórą ze wszystkich europejskich państw. Podobnie jak smog również dym papierosowy oraz twarda wóda wysuszają skórę i zmuszają ją tym samym do nadmiernej produkcji łoju który to jest bezpośrednim powodem dlaczego na naszej skórze pojawiają się czerwone wykwity. O ile jednak zrozumiałym jest, że z powodu trądziku nie będziecie chcieli zmieniać kraju zamieszkania o tyle palenie naprawdę warto rzucić i to nie tylko ze względu na trądzik czy wygląd. Jeśli żyjecie w dużym mieście to dobrym rozwiązaniem jest dla was szczoteczka soniczna która to dokładnie oczyści pory waszej skóry z wszelkich zanieczyszczeń. Warto jest też zdecydowanie stosować serum z witaminą C lub E która wzmocni waszą skórę i sprawi, że będzie ona mniej podatna na znamiona takie jak właśnie pryszcze. W nagłych przypadkach stosuje kurację ziołową, która może być dobrym wstępem do leczenia innymi sposobami. Pare slow o kuracji ziolowej i poprawnym jej przygotowaniu znajduje się pod tym odnosnikiem.

Słońce

Kolejnym z czynników który często jest odpowiedzialny za pojawiające się na naszym ciele pryszcze jest słońce. Słońce i skóra to niespecjalnie dobrana para o czym ostrzega nas każdy dermatolog. Narażanie skóry na długotrwałe działanie słońca kończy się jej wysuszeniem i podrażnieniem i jest czymś, czego powinniśmy za wszelką cenę unikać. Możemy się oczywiście zabezpieczyć poprzez używanie specjalnych kremów z UVA i UVB jednak nawet, gdy ich użyjemy nie powinniśmy oczywiście przesadzać i z rozsądkiem korzystać z uroków letniego słońca.

Dieta

Już od czasów starożytnych mówiono, że jesteś tym co jesz i nie ma w tym stwierdzeniu grama przesady. Udowodniono naukowo, że potrawy o wysokim współczynniku glikemicznym powodują zaostrzenie się trądziku i zmian skórnych w ogóle. Warto jest więc wprowadzić do naszej diety węglowodany złożone (pieczywo z pełnego ziarna) i warzywa, zwłaszcza te o niskim indeksie glikemicznym. Zmiany skórne mogą również być powodowane przez nasze różnorakie nietolerancje pokarmowe. Czasami po prostu nie powinniśmy spożywać danych składników, nawet jeżeli są pozornie zdrowe. Oczywiście wykrycie tego, co powinniśmy jeść, a czego nie, wymaga badań oraz wielu testów z naszej strony jednak czysta od wyprysków skóra jest warta tego wysiłku. Jeżeli więc próbowałeś już wszystkiego i naprawdę nie wiesz jak pozbyć się pryszczów to daj tej metodzie szansę, nawet jeśli nie uda ci się poprawić cery to dowiesz się co powinieneś spożywać, a czego raczej unikać w swojej diecie. Antybiotyk na tradzik i opinie są dostępne pod tym linkiem. Przed użyciem zapoznaj się z lekarzem lub farmaceutą.