Opisujemy najlepsze zioła na trądzik i naturalne domowe kuracje ziołowe.

Jakie zioła na pryszcze?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

jak leczyć pryszcze ziołami

W artykule doradzamy, które zioła na trądzik młodzieńczy wykazują nalepszą skuteczność. Wbrew pozorom leczenie pryszczy ziołami może przynieść korzystne efekty. Zobacz listę doskonałych produktów ziołowych na trądzik.

 

 

 

Dla alternatywy leczenia trądziku ciekawą opcją są zioła na trądzik, często cechują się one wygodnym przyjmowaniem, a także pełną naturalnością takich składników jak:

- melisa

- mięta

Efekty, w porównaniu do suplementów doustnych są znacznie powolniejsze, jednak ich wytworzenie jest o wiele tańsze od gotowych preparatów na trądzik.

Zioła możemy podzielić na 3 grupy: zioła oczyszczające organizm, zioła poprawiające krążenie oraz uspokajające.

Leczenie za pomocą ziół jest jedną z lepszych metod, dlatego że taka kuracja eliminuje pryszcze lekkie bez skutków ubocznych i nie pozostawia żadnych śladów, więc na pewno warto ją przetestować.


Najlepsze dostępne zioła na trądzik:

 

Woda różana - jest stosowana głównie do stanów zapalnych, eliminuje ból, dobrze nawilża skórę i wprowadza równowagę hormonalną. Wodę różaną możemy stosować nawet na skórze wrażliwej, ponieważ nie powoduje ona żadnych powikłań i dzięki niej nasza skóra może być bardziej estetyczna.

 

Gorzknik kanadyjski - zalecany podczas leczenia zaawansowanych krost i pryszczy, dlatego że doskonale radzi sobie w walce z drobnoustrojami i zapobiega ponowne ich występowanie w miejscu nałożenia. Doskonały i łatwo dostępny lek na trądzik w postaci ziół.

 

Olejek z drzewa herbacianego - bardzo przydatny środek w walce z bakteriami skóry, działa przeciwwirusowo, jest najczęściej wybieranym preparatem ziołowym w walce z trądzikiem i zaskórniakami. Jednak olejku z drzewa herbacianego trzeba używać z rozwagą, tak aby nie spowodować żadnych powikłań na skórze, ponieważ jest to bardzo mocny preparat na pryszcza.

 

Skrzyp polny - bardzo dobre zioło na pryszcze, ma bardzo mocne właściwości oczyszczające i przyspiesza gojenie się ran i blizn. Ma także zastosowanie w medycynie jako lek przeciwdrgawkowy, a także podawany jest z innymi składnikami jako suplement uspakajający w licznych tabletkach.

 

Tymianek - popularna roślina, lecz dużo osób nie wie że ma bardzo dobre właściwości antybakteryjne, które pomagają w walce z pryszczami na skórze. Co ciekawe, tymianek nie podrażnia naszej skóry, nawet tej bardzo uczulonej na ingerencję.

 

Jakie naturalne zioła na pryszcze do picia?

Dostępne są także już gotowe zioła na trądzik do picia, które możemy spożyć, nie obawiając się o efekty uboczne, bo często są to wytwory z naturalnych składników wykorzystywanych przy produkcji leków przeciwbakteryjnych.

Oprócz przyjmowania ziół, warto urozmaić taką kurację innymi witaminami mającymi doskonałe właściwości kojące w walce z bakteriami skórnymi, a są to szczególnie witamina E i C. Witamny te eliminują drobnoustroje wywołujące infekcje na naszym ciele, co więcej, bez problemu możemy kupić te witaminy w każdym sklepie. Możesz także zastosować specjalną dietę lub skorzystać z gotowych preparatów takich jak zestawy naturalnych tabletek przygotowanych między innymi z wyżej wymienionych ziół. Potrzebne ci inne skuteczne lekarstwa na pryszcze dla dzieci lub dorosłych? Więcej informacji o tym jak leczyć trądzik możesz przeczytać na pozostałych stronach serwisu.