Zobacz jakie warunki należy zachować podczas wyciskania pryszczy.

Jak wycisnąć pryszcza?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

poprawne wyciskanie pryszczy

Jeśli już decydujesz się na wyciśnięcie pryszcza, zrób to w jak najmniej szkodliwy dla skóry sposób. Poniżej damy ci kilka cennych uwag jak prawidłowo wyciskać zmiany skórne i nie popełniać podstawowych błędów.

 

 

 

Co musisz wiedzieć aby wycisnąć samemu pryszcza

Wyciskanie pryszcza to dość kontrowersyjny temat. Ogólne zalecenie lekarzy dermatologów jest takie, aby tego nie robić, gdyż podczas wyciskania najpewniej część pryszcza dostanie się pod skórę, tworząc pod nią stan zapalny. Ów stan zapalny będzie tam szybko się rozprzestrzeniał na inne regiony skóry. Wyciskając pryszcze często osiągamy więc skutek odwrotny do zamierzonego. Ponadto często, zwłaszcza po nieumiejętnej próbie wyciśnięcia, na skórze zostaje trwała blizna.

Jedyną sytuację w której warto jest często wycisnąć pryszcz, jest sytuacja w której ów pryszcz jest zaogniony i prosty do wyciśnięcia. Poprzez wyciśnięcie takiego pryszcza przyspieszymy też gojenie się rany, jest to więc całkiem dobre i rozsądne rozwiązanie. Trzeba jednak zrobić to bardzo umiejętnie. Jeśli znajdziesz chwilę, zachęcamy do zapoznania się z recenzjami antybiotyku derminax, który zbiera same pochlebne recenzje i rzeczywiście pomaga skutecznie pokonać trądzik.

Oto kroki według jakich musimy postępować, aby dobrze i skutecznie wycisnąć pryszcza

1. Upewnijmy się, że pryszcz jest naprawdę warty wyciśnięcia. Żeby tak było, musi przede wszystkim mieć jasną, ropną końcówkę wystającą ponad jego powierzchnie. Pamiętajmy też, o umyciu rąk przed przystąpieniem do „akcji”.

2. Skórę wokół pryszcza obmyj ciepłą wodę tak, żeby zmiękczyć skórę i rozszerzyć pory. Następnie nasącz wacik antybakteryjnym tonikiem i przemyj nim pryszcz.

3. Zdezynfekuj igłę, która posłuży ci do usunięcia pryszcza. Możesz to zrobić za pomocą spirytusu bądź też trzymając igłę nad ogniem przez kilkanaście sekund. Jeżeli jednak wybierzesz ten drugi sposób to pamiętaj, żeby potem poczekać aż igła ostygnie.

4. Prowadząc igłę równolegle do skóry, przekłuj wystającą jasną końcówkę pryszcza na wylot w taki sposób, aby igła była poza pryszczem z obu jego stron. Następnie musisz pociągnąć igłę do zewnątrz tak, aby przerwać czubek pryszcza. Taki sposób nakłuwania sprawi, że skóra będzie mniej zniszczona, niż gdybyś robił to w tradycyjny sposób, zaciskając pryszcza między paznokciami. Reklama: sprawdź nasz aktualny ranking tabletek na tradzik bez recepty, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

5. Włóż palce w chusteczkę higieniczną a następnie ściśnij pryszcza wyciskając z niego całą obecną w nim ropę.

6. Przemyj skórę środkiem odkażającym.

7. Posmaruj miejsce po wyciśniętym pryszczu maścią antybakteryjną na trądzik. Możesz ew. użyć miodu jako domowego zamiennika owej maści.

Krótkie podsumowanie

W taki oto sposób możecie w miarę bezpiecznie pozbyć się pryszcza z waszej skóry. Jest to dobry sposób, gdy pryszcz jest na to gotowy, oraz gdy naprawdę zależy wam na czasie, bądź też pryszcz przeszkadza wam tak bardzo, że nie możecie znieść jego widoku i obecności na skórze. Co robic z pryszczami na brodzie? Na to oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi na naszej stronie www.pokonaj-pryszcze.pl Zawsze jednak będziemy polecać profilaktykę. Pryszcze nie biorą się na twarzy znikąd i nie są naturalnym stanem w jakim powinna znajdować się skóra. Pryszcze powstają z powodu zbyt aktywnej pracy gruczołów łojowych. Z powstałego na skórze łoju przeważnie wytwarza się stan zapalny, który to w następstwie objawia się wyskakującymi na skórze pryszczami.

Ich pozbycie powinno być konsultowane z lekarzem dermatologiem, zwłaszcza, gdy nie mamy do czynienia po prostu z pojedynczymi pryszczami a chorobą trądzikową. Należy w takiej sytuacji rozważnie podejmować decyzje i konsultować je z lekarzem, a z naszej strony możemy śmiało polecić najskuteczniejszy antybiotyk na tradzik rozowaty. Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj garsc opinii od uzytkownikow o antybiotyku derminax, mamy nadzieję że to choć trochę pomoże podjąć decyzję. Jej poprawne zdiagnozowanie i dobranie odpowiadającej terapii jest kluczem do sukcesu, a wyciskanie pryszcza nie jest w takim wypadku drogą, która pozwoli nam na stałe pozbyć się problemu. W zamian lepiej obrać z lekarzem odpowiednią terapię, jak również zmienić nasz ogólny styl życia na bardziej pro-zdrowotny, pozwalający utrzymać całe nasze ciało w lepszym stanie, jak również zadbanie o bardziej zbilansowaną gospodarkę hormonalną która to często jest właśnie przyczyną powstania pryszczy i trądziku.