Tajemnice i nieznane fakty o ludzkiej skórze oraz wpływie otoczenia.

Ile wiesz o swojej skórze?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

wiedza kluczem w pielęgnacji

Zdobądź bezcenne informacje jak pielęgnować skóre, zwłaszcza podatną na pryszcze. Jest wiele rzecz, na które nie zwracamy na co dzień uwagi, a jednak mogą niebywale przysłużyć się pięknemu wyglądowi naszej skóry.

 

 

 

Marszczy się, jeży, przebarwia, zmienia kolor, a łącznie zajmuje ok. 2 metrów kwadratowych - czy to opis jakiegoś egzotycznego zwierza? Wbrew pozorom nie - wszystkie te cechy są charakterystyczne dla naszej skóry!

Skóra jest zewnętrzną powłoką ciała, naszym niedocenianym ochroniarzem, który łagodzi skutki ucisków i uderzeń, chroni przed promieniowaniem, chłodem, gorącem, substancjami chemicznymi, a nawet drobnoustrojami. Imponujący zakres obowiązków. Właśnie dlatego o skórę i jej kondycję należy dbać codziennie, aby utrzymać ją w formie.

Usuń się w cień

Jednym z czynników mających najbardziej szkodliwy wpływ na stan skóry jest słońce. Jego niedobór źle wpływa na psychikę, natomiast nadmiar – powoduje przebarwienia, zmarszczki i znacznie przyspiesza procesy starzenia. Skóra poddana długotrwałemu działaniu ciepła narażona jest także na przesuszenia spowodowane zaburzeniem gospodarki wodno-lipidowej. - Podstawowym elementem pielęgnacji ciała, jest zapewnienie dobrej kondycji skórze. Należy dbać o jej odpowiednie nawilżenie, zarówno poprzez picie odpowiednich ilości wody, jak i stosowanie zbilansowanej, pełnej elementów odżywczych diety. Z kolei dla skóry bardzo przesuszonej korzystne są zabiegi intensywnie nawilżające, na przykład z wykorzystaniem parafiny – mówi Władysław Fedejko, specjalista marki HoMedics w Polsce. Najlepszą metodą regeneracji zniszczonego naskórka jest systematyczne i głębokie nawilżanie kremami i odżywkami. O dłonie możemy również zadbać stosując tak zwane domowe SPA, czyli wanienkę parafinową, która głęboko nawilża i wygładza skórę. Takie domowe sposoby pielęgnacji są najlepsze, aby utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji. Zerknij na maść na tradzik.

Złość piękności szkodzi

Tak samo jak dłonie zdradzają nasz wiek, tak skóra zdradza kondycję całego organizmu. - Skóra nie tylko reaguje na przejściowe zmiany, takie jak zimno, stres, strach lub zawstydzenie, ale także zmienia się pod wpływem naszych emocji oraz stylu życia – dodaje ekspert marki HoMedics w Polsce. Szarzeje i przesusza się, gdy nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych, a problemy emocjonalne, takie jak stany depresyjne, apatia czy przygnębienie mogą, zaostrzać lub nawet wywoływać zmiany dermatologiczne – trądzik, łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry.

Czy wiesz, dlaczego?

Skóra na dłoniach i stopach jest bardziej podatna na rogowacenie i tym samym grubsza. W tych miejscach zawiera ona także wyższe stężenie soli, która po pewnym czasie kąpieli wciąga wodę. Skóra absorbuje wodę i jak gąbka „puchnie” i zajmuje więcej miejsca – właśnie dlatego marszczy się i fałduje. Natomiast w wodzie bardzo słonej, skóra zachowuje swoją formę i pozostaje gładka.

Masz gęsią skórkę?

Gęsia skórka to atawizm o dwojakim znaczeniu – z jednej strony reakcja stresowa na niebezpieczeństwo, kiedy stroszenie „sierści” ma pomagać w stworzeniu wyobrażenia większej siły i potężniejszej sylwetki. Z drugiej, gęsia skórka pojawiająca się w reakcji na zimno to odruch jeżenia się, by zachować ciepłotę ciała.

Antybiotyk i zdrowie

O lekach zwanych antybiotykami mona pisać bardzo dużo. Jednakże,nie aż tak dużo dobrego. O ile nie ulega żadnych wątpliwości,to że antybiotyki uratowały życie wielu ludziom, to jest równie jasne, że mają one skutki uboczne i to niestety im częściej stosowane tym bardziej szkodliwe jest ich działanie.

Nazbyt rzadko jeszcze w dzisiejszej rzeczywistości stosuje się w dzisiejszych czasach działania osłonowe przy antybiotykach i nikła jest wiedza o tym jak wzmacniać system immunologiczny po antybiotykach. Natomiast odbudowa flory bakteryjnej po antybiotyku to jeden z istotnych elementów do poprawy zdrowia i unikania ponownych infekcji i zakażeń. Z pewnością jest to niezwykle istotna kwestia. Zobacz antybiotyk na trądzik różowaty.

Preparaty te aktualnie przepisywane powszechnie w ogromnych ilościach przez lekarzy są coraz mniej efektywne, ponieważ bakterie coraz szybciej i łatwiej stają się odporne na określony antybiotyk . Niestety, dużo ludzi próbuje także stosować antybiotyki na przeziębienie. Nierzadko zdarza się przyjmować antybiotyk alkohol spożywając także. To wszystko powoduje, że bakterie w coraz bardziej stają się odporne na te preparaty i leczenie antybiotykami jest coraz trudniejsze i mniej efektywne. Jednakże lekarze ciągle ordynują pacjentom w wielkich ilości antybiotyki na gardło, na trądzik na zapalenie płuc. Niestety także antybiotyki w ciąży to wcale nie jest takie rzadkie. Za tym wszystkim niewątpliwie kryją się duże pieniądze i (celowe) niedoinformowanie ludzi.

Producenci leków, sprzedający, zarządy firm farmaceutycznych są rozliczani za zysk, a nie za stan zdrowia pacjentów. Znaczy to, że ty sam/-a/ musisz dbać o stosowną wiedzę i swoje zdrowie, bo nikt inny tego nie za ciebie nie będzie robił. Być może także warto dowiedzieć się co można zastosować zamiast antybiotyków, a także jakie działania trzeba podejmować po antybiotykach.

Grzybica to kolejny problem, który może dotknąć przyjmującego antybiotyki i w dodatku zdarza się to często. Konieczna jest wtedy kuracja polegająca na wspomaganiu odbudowy flory bakteryjnej, czyli przyjmowanie probiotyków i prebiotyków, lub synbiotyków. Nie wszyscy wiedzą co ta tak naprawdę jest i w tej kwestii warto zasięgnąć opinii dobrego lekarza, lub kompetentnej osoby zajmującej się selektywną suplementacją. Wśród tych preparatów bowiem też są duże różnice, zarówno w składzie jak i w cenie, no i w efektach działania.

Niestety, nierzadko też spotykamy się z reakcjami alergicznymi na antybiotyk i wówczas często lekarze przepisują krople przeciwalergiczne. Niekoniecznie ot jednak pomaga i niweluje przykre objawy. Do tego więc jest też podawane wapno, lecz często jednak reakcja utrzymuje się tak długo jak jest przyjmowany antybiotyk, czyli jak jest określane, aż do wypłukania leku z organizmu. Link: sposoby na pryszcze Wynika z tego, że organizm musi się pozbyć składnika, który go uczula. Bywają też przypadki, że działania niepożądane dają o sobie znać w postaci mdłości i z nimi też nie tak łatwo sobie poradzić.

Osoby odnoszące się sceptycznie do leczenia antybiotykami twierdzą, że lekarze zapisują często po prostu szablonowo i te preparaty, bo jest to szybki sposób na "zaliczenie" i pozbycie się pacjenta. Z drugiej jednak strony świadomość ludzi (a skąd się ona bierze ...) jest taka, że niektórzy wręcz domagają się przepisania antybiotyku przez lekarza, nawet jeśli jest to tzw. wirusówka i standardowo doktor nie wypisuje nań recepty.

Z pewnością natomiast warto zainteresować się metodami naturalnymi, sprawdzonymi przez lata, ziołami, naparami, kąpielami, lecz także zdobyczami techniki w postaci, np. zapperów. Niewątpliwie natomiast w żadnym przypadku nie należy zapominać o witaminie c, która powinna dostarczać organizmowi niezbędnych elementów do walki z chorobą.