Jak powinna wyglądać dieta podczas walki z pryszczami i wypryskami.

Co jeść by pokonać trądzik?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

dobra dieta na pryszcze

Jak należy jeść aby przeszkodzić pryszczom sianie zamieszania w organizmie? Jakich potraw unikać, co należy ograniczyć a co warto zacząć spożywać? Podpowiadamy jak zdrowo jeść by nie stwarzać warunków sprzyjających rozwojowi trądziku.

 

 

 

Ach ten okrutny trądzik młodzieńczy... Pojawia się w wieku dojrzewania, skutecznie zatruwając radość z życia w swoisty sposób. Aż co trzeci nastolatek walczy z trądzikiem i to głównie z pomocą kosmetyków. Jednak warto wiedzieć, że samo smarowanie skóry kremami nie wystarczy. Odpowiednia dieta może zdziałać cuda, pokonać trądzik każdego rodzaju i wspomóc nasze samopoczucie oraz funkcjonowanie w ciągu dnia. W tym poście przeczytasz o pożywieniu dostarczającym najważniejszych składników oraz jaką dietę trądzikową stosować. Jak już informowaliśmy na naszym blogu, wyjątkowa dieta może być lepsza niż niejedna maść na trądzik młodzieńczy.

1. Przede wszystkim, konieczne jest ograniczenie soli w pożywieniu. Sól, poprzez wydalanie przez skórę sprzyja tworzeniu się stanów zapalnych skóry takich właśnie jak trądzik. Ponadto ma swój udział w powstawanie wysięków i pryszczy, a ponadto drażni gruczoły łojowe. Sól powoduje dojrzewanie zaskórników utajonych, podobnie jak smalec, nieświeże masło czy słabej jakości margaryna. Tak naprawdę wcale nie musisz solić potraw, gdyż prawie wszystko co jesz zawiera w sobie sól wystarczającą do sprawnego funkcjonowania organizmu.

2. Bezwzględnie unikaj produktów typu słodycze, napoje, sztuczne soki, czyli zawierających w swym składzie syntetyczne aromaty, barwniki, glikole, benzoesany, saletrę. Te składniki bowiem nasilają trądzik. Pamiętaj o tym sięgając po kolejnego batona, którego zamierzasz dodatkowo popić colą. Trądzik wzmagają też pleśnie obecne w nieświeżych orzeszkach i w importowanych, źle przechowywanych owocach czy warzywach. Owoce oraz warzywa przed obróbką i spożyciem trzeba dokładnie umyć w ciepłej wodzie. Ważne jest także ograniczenie lub wyeliminowanie z diety kawy, czekolady, kakao alkoholu i chałwy.

3. Zdecydowanie na kondycję naszej cery negatywny wpływ mają tłuszcze zwierzęce. Dlatego warto wspomóc walkę z trądzikiem lub usunąć pryszcze poprzez wyeliminowanie potraw smażonych na tłuszczach wielokrotnego użycia, a o fast-foodach najlepiej w ogóle zapomnieć. Zyska na tym nie tylko nasza cera ale i nasz żołądek, nie wspominając o znacznej poprawie samopoczucia.

4. Zapomnij na dobre o kuchni węgierskiej. Żeby mieć piękną cerę, trzeba wyłączyć z jadłospisu pokarmy z dużą zawartością pieprzu, ostrej papryki, bardzo ostrych przypraw i octu spirytusowego – syntetycznego. Pamiętaj, że ostre przyprawy mogą nawet nasilić trądzik.

5. Stres działa nie tylko na cały nasz organizm, lecz także na skórę. Jest jedną z przyczyn chorób układu krążenia, jak również chorób układu pokarmowego, nerwowego i skóry. Trwałe napięcie i działanie pod wpływem stresu negatywnie wpływa na pracę przysadki mózgowej, która to odpowiada za regulację wydzielania hormonów. Zmiany hormonalne mają spory wpływ na zwiększone wytwarzanie łojotoku, głównego winowajcy oraz pojawiających się stanów zapalnych skóry.

6. W niekończącej walce z trądzikiem pomoże też wysokobiałkowa dieta, czyli taka, która składa się z jak najmniej przetworzonych węglowodanów, owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, a przede wszystkim chudego mięsa, ryb, jaj i owoców morza. Nie tylko tabletki przeciw trądzikowi grają pierwsze skrzypce w leczeniu, jak widzisz dieta potrafi czynić cuda.

7. Powinieneś wiedzieć, że dym tytoniowy działa drażniąco na skórę, podwyższa stężenie cholesterolu i lipoprotein o małej gęstości w surowicy twojej krwi oraz zmniejsza ukrwienie i obniża proces oddychania skóry. Natomiast wydalanie z organizmu przez skórę zawartych w papierosach toksyn jest przyczyną zamykania jej porów i jednocześnie niedotlenienia. A taka sytuacja sprzyja niestety zmianom bakteryjnym. Unikać więc jak ognia należy biernego palenia, czyli zadymionych pubów, restauracji, dyskotek, klubów. Dym papierosowy plus alkohol to dla skóry ciężki orzech do zgryzienia, po imprezie można być pewnym kłopotów skórnych. Najskuteczniejsze metody na trądzik różowaty i pryszcze na klatce piersiowej tylko u nas!