Oto ranking maści, kremów i żeli przeznaczonych do zwalczenia trądziku.

Jaki krem przeciw pryszczom?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

polecane maści na trądzik

Dzisiaj wskażemy ci, która maść na pryszcza wykazuje nalepszą skuteczność na rynku. Jak wiadomo, leczenie trądziku kremami i żelami może przynieść korzystne efekty w krótkim czasie. Sprawdź spis sprawdzonych kremów na wypryski.

 

 

 

Czy warto kupić maść na trądzik i pryszcze? Na to pytanie postaramy się dziś odpowiedzieć, ponieważ coraz więcej ludzi młodych ma problemy z tłustą skórą, co powoduje powstawanie nowych zaskórników. W porównaniu do innych preparatów pozwalających usunięcie trądziku, maść wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem, między innymi ze względu na cenę i szybkość uzyskania efektów. Stosując kremy na pryszcze uzyskasz efekty, lecz mogą nie być one długotrwałe, ponieważ żel jest nakładany jedynie miejscowo na dany element skóry w miejscu powstania pryszcza i eliminuje zmiany trądzikowe tylko w wybranym obszarze skóry. Natomiast trądzik i towarzyszące jemu krosty to żywe bakterie, które mają skłonności do przemieszczania się, dlatego bywa że trudno go pokonać smarując twarz samymi żelami i trzeba będzie zakupić tabletki na trądzik.


Jaka jest najlepsza maść na pryszcze i przebarwienia?

 

Tormentiol - jest to maść typowo ściągająca i usuwająca bakterię stosowana naskórnie, nie jest droga, bo kosztuje zaledwie 7 złotych i jest bardzo wydajna w użyciu. Składa się z bardzo szerokiej gamy składników takich jak ichtiol, jednak jest to bardzo mocna maść na trądzik i nie należy jest stosować w sposób ciągły. Producent zaleca stosowanie leku przez maksymalnie 7 dni.

 

Maść propolisowa - maść przeciwzapalna przeznaczona raczej na pryszcze na twarzy niż na inne części ciała, można ją stosować docelowo na całej twarzy a nie tylko w jednym punkcie. Krem niestety bardzo brudzi bo ma właściwości klejące, dlatego warto go stosować głównie gdy jesteśmy w domu. Często polecany przez ludzi, którzy swój bój z pryszczami mają już za sobą. Świetnie sprawdza się jako eliminator odprysków i drobnoustrojów na twarzy, nie uszkadzając jednocześnie cery. Jest dostępna prawie w każdej aptece i stanowi dobrą odpowiedź na pytanie jaka maść na trądzik bez recepty jest bezpieczna i skuteczna jednocześnie.

 

Benzacne - jest to dla odmiany żel całkowicie bezbarwny i bezwonny, ponoć bardzo skuteczny a efekty widać już nawet po kilku minutach jego nałożenia na zainfekowane miejsce. Jeśli chodzi o wady produktu, żel na trądzik może powodować przesuszenie się skóry i miejscowe zaczerwienienia, jednak po jakimś czasie stosowania skóra się przyzwyczai i negatywne efekty znikną.

 

Kailas - typowy krem, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, a w odróżnieniu od konkurentów możemy go stosować nawet kilka razy w ciągu dnia w tym samym miejscu bez uczucia przetłuszczania się skóry. Krem Kailas jest także stosowany podczas różnych urazków skóry, a dzięki wyjątkowemu składowi ma również właściwości regenerujące.


Czy bez problemu dostaniemy maść na trądzik bez recepty? Każdy z tych preparatów pwinien być dostępny bez recepty w każdej aptece. Skuteczność stosowania maści na pryszcza ma ogromne wahania, ale gdy już trafisz na odpowiednio dobraną recepturę, z pewnością uda ci się wyleczyć lub chociaż stłumić trądzik. Według badań największa skuteczności przeciwko trądzikowi odnotowują antybiotyki, następnie tabletki, kremy i żele, a na końcu zioła. Nie zaczynaj leczenia pryszczy bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku lekkich wyprysków zazwyczaj wystarczy słaba maść i po kłopocie. W przypadkach ciężkiej wagi zalecamy przyjmowanie preparatów pod okiem specjalisty.