Prezentujemy kilka sprawdzonych domowych metod na pryszcze i trądzik.

Czy domowe sposoby działają?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

ciekawe domowe metody

W poniższym artykule poznasz 5 prostych metod na pozbycie się trądzku najtaniej jak to tylko możliwe. Nie masz pojęcia, jak łatwe w przygotowaniu okażą się drogi do usunięcia trądziku. Na stronie głównej z kolei znajdziesz wszystkie istniejące sposoby zebrane na liście rankingowej.

 

 

 

Masz jutro ważne spotkanie lub imprezę, a na twojej twarzy pojawiły się nieestetyczne pryszcze? Dowiedz się, jak w łatwy sposób szybko możesz usunąć pryszcze z twarzy za pomocą kilku sprawdzonych metod, które są zarazem niezwykle proste do przygotowania w domu. Wypryski potrafią popsuć humor opóźniając nasz przyjazd na spotkanie służbowe spowodowane koniecznością nałożenia makijażu na pryszcze. Jak z nimi walczyć? Jak uporać się z trądzikiem bez wychodzenia z domu? Serwis pokonaj-pryszcze.pl dostarcza kilkadziesiąt sposobów na wypryski i wszelkie dostępne online metody walki z pryszczami na plecach, twarzy, ramionach. Poniżej prezentujemy zaledwie 5 spośród około 50 metod przeciw pryszczom zgromadzonych na naszym forum.


1. Eliminacja lodem

Przygotuj kostkę lodu a następnie zawiń w ścierkę lub ręcznik i przyłóż na zainfekowane miejsce. Mimo że lód jest bardzo zimny, staraj się przytrzymać go w zainfekowanym miejscu nawet do 1 minuty. Zrób to kilka razy w ciągu dnia dla uzyskania lepszego efektu, lód to naturalny sposób zamrożenia pryszcza od zewnątrz co pozwala na usunięcie niepożądanej zmiany na skórze szybciej niż może ci się wydawać.

 

2. Kuracja miodem z olejkami z drzewa herbacianego

Ta metoda działa tylko na mniejsze pryszcze, jednak jest wyjątkowo skuteczna i nie pozostawia żadnych śladów. Ze względu na naturalne składniki, metoda ta nie powoduje podrażnień twarzy. Jednak z uwagi na dużą gęstość należy po takiej operacji przemyć dobrze twarz, aby nie pozostawiać klejącego się tworu który mógłby prowadzić do ponownego pojawienia się pryszcza w tym miejscu. Więcej szczegółów o tej metodzie na trąd znajdziesz na stronie głównej.

 

3. Leczenie za pomocą pasty do zebów

Zanim zaśniesz, przygotuj pastę do zębów (koniecznie białą) i nałóż w miejscu gdzie występują pryszcze, a następnie poczekaj aż pasta zaschnie. Po tej czynności możesz spokojnie iść spać, a rano dokładnie umyj twarz. Pryszcz, na którego nałożyliśmy pastę powinien się zmiejszyć lub całkowicie zniknąć z naszej twarzy. Pożądany efekt możemy uzyskać tylko wtedy, gdy zostawimy na twarzy pastę na minimum 3 godziny. A przynajmniej tyle czasu zalecają osoby stosujące ten sposób.

 

4. Okłady pastą z kurkumy

Przygotuj pastę, a później zmieszaj z małą ilością wody, następnie nałóż na pryszcze i zostaw na kilka godzin tak, aby preparat mógł wchłonąć pryszcza. Pamiętaj również o oczyszczeniu wodą rano miejsca, w którym znajdował się pryszcz. O tym sposobie na pokonanie pryszczy pisaliśmy szerzej na głównej stronie. Maseczka z kurkumy dla niejednego okazała się pomocna, jednak to zaledwie jedna z wielu metod leczenia wyprysków.

 

 

 

Pamiętaj: nie wyciskaj pryszczy z twarzy bez użycia żadnych maści, kremów, żelów itp., ponieważ to tylko pogorszy sprawę. Zawsze dbaj, aby miejsce w którym stosujesz preparat było czyste tak, aby substancja lecznicza mogła się wdrożyć w skórę. Przyjmuj dużo witamin i dbaj o higienę, wyeliminuj cukry i sól oraz stosuj dietę, a twoje problemy z pryszczami na pewno się zmniejszą. Metody jak szybko pozbyć się pryszcza przynoszą jednak krótkotrwały efekt, dla uzyskania lepszego i dłuższego efektu zalecane jest stosowanie suplementów diety, kremów, tabletek a w najgorszym wypadku antybiotyku.