Podpowiadamy jak pokonać pryszcze z pomocą nowych metod.

Jak wygrać z trądzikiem?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

pomysły na pokonanie pryszczy

Popularne i nieznane. Naturalne i oparte na specyfikach. Drogie i tanie. Szybkie i mające działanie długofalowe. Te wszystkie metody zebraliśmy w jedną kolekcję i prezentujemy ją na stronie głównej, a tutaj znajdziesz tylko niektóre z nich oraz szereg ważnych wskazówek dla walczących z pryszczami.

 

 

 


730 tysięcy młodych Polaków cierpi na ciężką odmianę trądzika (6% populacji między 12 a 30 rokiem życia). 10% przypadków tego typu trądzika utrzymuje się powyżej 30 roku życia. Dlaczego tak się dzieje i jak leczyć trądzik?

Trądzik to chyba najczęściej wymieniana choroba w rozmowach młodych Polaków. 40% młodzieży choruje na trądzik, a 6% z nich cierpi na ciężką odmianę. Te „niewinne”6% to 730 tysięcy ludzkich nieszczęść. Należy nadmienić, że ponad 70 tysięcy Polaków walczy z trądzikiem jeszcze w wieku dojrzałym. Gdyby zliczyć wieloletnie koszty nierównej walki z tą nieprzyjemną chorobą wliczając specjalne kosmetyki, maści, wizyty u dermatologa czy kosmetyczki to nierzadko można by za te pieniądze kupić niezły samochód.

Różnorodne firmy również wkładają coraz większe pieniądze aby badać mechanizm powstawania i rozwijania się trądziku by móc skuteczniej walczyć z tą chorobą, a przynajmniej produkować coraz to nowe specyfiki by zwiększać swój udział w rynku.

Wiele badań potwierdziło, że w okresie dojrzewania na skutek zmian hormonalnych mamy do czynienia z zaburzeniem wydzielania i usuwania łoju co w konsekwencji sprzyja namnażaniu beztlenowych bakterii Propionibacterium acnes. W zaczopowanych gruczołach łojowych, pod wpływem enzymów uwalnianych przez te bakterie powstają wolne kwasy tłuszczowe, które wykazują działanie drażniące wywołując nadmierne rogowacenie w obrębie ujść mieszków włosowych, tym samym uniemożliwiając prawidłowe usuwanie łoju. Zalegający łój stwarza warunki idealne do nadmiernego rozwoju bakterii i koło się nakręca. Powstaje stan zapalny, zmiany się powiększają, a na domiar złego bakterie Propionibacterium acnes są bardzo oporne na leczenie antybiotykami.

Najnowsza, niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku polega na zastosowaniu światłoterapii. Nie jest jednak obojętne jakim światłem naświetlamy chorego. Badania wskazują jednoznacznie, że światło, które ma największy wpływ na niszczenie bakterii Acnes jest światło spolaryzowane czyli uporządkowane liniowo z zakresu światła widzialnego 385-500 nm czyli widmo światła niebieskiego.

Dlaczego akurat niebieskie światło? Otóż, okazuje się, że podczas metabolizmu bakterii Acnes powstaje porfiryna, która jest bardzo silnym, naturalnym fotouczulaczem. Pod wpływem światła następują w porfirynie zmiany, które m.in. , wywołują powstawanie wolnych rodników tlenu. Taki singletowy (bez pary) tlen jest dla bakterii zabójcą powodując rozpad ich błony komórkowej.

Mechanizm wykorzystany w leczeniu trądzika światłem z zakresu światła niebieskiego nazywamy terapią fotodynamiczną. Dodatkowo światłoterapia światłem spolaryzowanym wywołuje biostymulację komórek w organizmie powodując zwiększanie odporności komórek skóry, regenerację lepsze odżywienie i dotlenienie. Reasumując widzialne światło spolaryzowane, w szczególności terapia kolorem niebieskim czyli koloroterapia jest ogromną szansą na redukcję, a często całkowite wyleczenie ciężkiej odmiany trądzika. Ilość takich zabiegów jest uzależniona od stopnia zaawansowania choroby, a pojedynczy zabieg powinien trwać około 10-15 minut naświetlania zmienionego chorobowo miejsca.

Zadbana kobieta i zadbany mężczyzna chcą cieszyć się świetną aparycją. Zdrowo wyglądająca cera i zero wyprysków to cel, który osiągnąć możemy w łatwy sposób dzięki właściwemu oczyszczaniu twarzy.

Warto jest wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego ponieważ w ten sposób będziemy w stanie otrzymać serię fachowo wykonanych zabiegów kosmetycznych, które naprawdę w znacznym stopniu poprawią stan naszej skóry. Kiedy zainwestujemy w wizytę w renomowanym zakładzie kosmetycznym, to z całą pewnością spotkamy się z miłą atmosferą i najnowszej generacji sprzętem, który pozwoli nam na uzyskanie niesamowitych rezultatów oczyszczania. Oczyszczanie twarzy jest skutecznym zabiegiem w walce o nieskazitelnie piękną skórę twarzy i dekoltu.

Na zabieg oczyszczania twarzy nie wydamy dużo pieniędzy a z całą pewnością pomoże on nam w uzyskaniu młodego i świetnego wyglądu. Osoby, które raz decydują się na zabieg oczyszczania twarzy, wykonany w profesjonalnych warunkach, powracają do gabinetów kosmetycznych regularnie. Każdy może sobie pozwolić na luksus zadbanej twarzy i oczyszczone pory. Idealny gabinet kosmetyczny znajdziemy z pewnością niejeden w naszym mieście i wystarczy się tylko trochę rozejrzeć i podpytać znajomych. Możemy także sprawdzić recenzje różnych gabinetów kosmetycznych w internecie. Warto jest zajrzeć na przykład na fora, których tematyką jest uroda. Na forach takich użytkownicy chętnie wypowiadają się na temat salonów kosmetycznych w poszczególnych miastach i możemy znaleźć obiektywne opinie, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Zmorą lat młodzieńczych jest trądzik. I nie ma tutaj znaczenia, czy pojawia się on u chłopaków czy u dziewczyn. Pół biedy jeżeli jest w mało widocznym miejscu, ale występujący na twarzy może zrujnować towarzyskie życie, bo przecież każdy wie jak okrutni potrafią być rówieśnicy w tym wieku.

I tutaj może nam przyjść z pomocą izotretynoina, która występuje w niektórych lekach. Niektórzy uważają, że jest ona pochodną witaminy A, ale tak naprawdę dla osoby męczącej się z trądzikiem jest to chyba najmniej ważna informacja. Najważniejszą jest chyba to, że izotretynoina potrafi się skutecznie rozprawić z naszym problemem. Jest zalecana głównie przy ostrych objawach trądzikowych, gdy nie pomagają antybiotyki, jak również izotretynoina jest zapisywana wtedy, gdy owszem nasz trądzik jest średni, ale źle wpływa na naszą kondycję psychiczną. Leki ją zawierające poprawią nie tylko wygląd skóry chorej osoby, ale również jej samopoczucie, dzięki czemu stanie się bardziej pewna siebie i towarzyska. Oczywiście izotretynoina jak każdy lek ma swoje skutki uboczne, ale są one nie wielkie w porównaniu z ogromnymi korzyściami jakie płyną z jej zażywania. Bez wątpienia musimy mieć tabletki, w których składzie ona występuje, bo tylko wtedy skutecznie i trwale pozbędziemy się kłopotu.