Dzielimy się darmowymi metodami na pryszcze i niedoskonałości skóry.

Jakie leczenie wybrać?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

darmowe sposoby na trądzik

Czy wierzysz że naturalne sposoby na pryszcze spełniają swoją rolę? Wypróbuj kilka prostych i niemalże darmowych metod na trądzik w każdej sferze rozwoju. Poczytaj o pomysłach na walkę o piękną i nieskazitelną cerę.

 

 

 

Co robić gdy trądzik znów zaatakował? Który z nas nie miał własnego sposobu na trądzik! Czy pytanie jak pokonać pryszcze na dobre jest Ci dobrze znane? Mniej lub bardziej skutecznego, zaczerpniętego z prasy lub sieci, a najczęściej od rówieśników w szkole czy kolegów w pracy. Na szczęście stnieją sprawdzone, domowe sposoby na pryszcze, które nie kolidują z zaleceniami lekarzy, a nawet je wspomagają! Poniżej postaramy się je sklasyfikować.

Najczęściej wyciskamy denerwujące pryszcze na plecach czy twarzy. Warto pamiętać o tym, że mechanicznie można je usuwać tylko wtedy, kiedy mają żółtozielonkawą lub brunatnoczarną główkę. W pierwszym przypadku zazwyczaj jest to ropa i usunięcie jej jest wskazane ze względu na szybsze gojenie. Natomiast w drugim są to zaczopowane pory, które trzeba odblokować. Po usunięciu ropy/czopu miejsce dezynfekujemy spirytusem salicylowym.


Uwaga: W żadnym wypadku nie wolno wyciskać krostek z białymi główkami lub czerwonymi. Są one niedojrzałe i bolesne z uwagi na trwający proces zapalny, a w tym stanie bardziej podatne na nadkażenie.


Krótko o kuracjach ziołowych:

- "Parówka" jest dobrym sposobem na oczyszczanie skóry. Można ją przyrządzić z mieszanki ziołowej; po 10 g liści szałwii, kwiatu lipy i kwiatu rumianku. Zioła wsypujemy do miski, następnie zalewamy wrzącą wodą, a na głowę nakładamy „namiot” z ręcznika i pochylamy się nad miską na 10 min. Parówka rozszerza zablokowane pory i ułatwia mechaniczne pozbycie się dojrzałych pryszczy. Można ją stosować trzy razy w tygodniu.

- Sól ziołowa służąca do kąpieli ma działanie hamujące wydzielanie łoju. Przy regularnym stosowaniu zapobiega pojawianiu się kolejnych rzutów pryszczy i trądziku. Jest wiele alternatyw na antybiotyk na tradzik, na szczęście często branie go nie jest konieczne i pozostajemy przez to zdrowsi.

- Aromaterapia może wspomagać kurację przeciwtrądzikową. Olejki zapachowe dodaje się do kąpieli, parówek jak i okładów. Zalecane są zapachy: bergamotowy, lawendowy i z jagód jałowca. Samodzielnie możesz wyhodować w doniczce geranium, którego liście zawierają olejki eteryczne. Do użytku nadaje się napar z suszu albo rozgniecione świeże i młode listki.


Czy miód rzeczywiście może pomóc?

- Miód przeciwko pryszczom i trądzikowi? Czy to wypali? Lecznicze właściwości miodu pszczelego są znane w medycynie od wieków. Miód ma zastosowanie także w leczeniu trądziku! Najprostszą maseczkę można przyrządzić ze 100 g miodu płynnego, 100 gramów olejku migdałowego i 1 g spirytusu salicylowego. A po wymieszaniu nakłada się cienką warstwę na twarz i zmywa po 15 min.

- Dobre wyniki daje także nawilżanie twarzy sokiem ze świeżych ogórków, wymieszanym z miodem. Mały ogórek ściera się na tarce, zalewa wrzątkiem a na koniec przecedza po ustaniu. Do czystego płynu dodaje się łyżkę miodu, rozpuszcza go i przykłada na twarz gazę nasączoną naszą mieszaniną. Po upływie 30 min spłukuje się twarz letnią wodą.


Jak pozbyć się pryszcza na cerze łojotokowej? W tym wypadku pomagają kompresy z roztworu 1 łyżeczki miodu i 1 łyżki odwaru z kolendry w szklance ciepłej wody. Po więcej sposobów na walkę z pryszczami zapraszamy na naszą stronę główną, gdzie nazbieraliśmy tak dużo metod na trądzik jak to było możliwe. Możesz głosować na poszczególne sposoby jeśli je przetestujesz, a to z kolei pomoże innym odwiedzającym znaleźć najlepsze rozwiązanie. Walka z niedoskonałościami na twarzy towarzyszy ludziom od zawsze, najczęściej jednak problem dotyka osób w określonym wieku, w czasie okresu dojrzewania lub miesiączki. Niekorzystne zmiany mogą być też uwarunkowane genetycznie. W sytuacji zagrożenia skóry twarzy pryszczem koniecznie odwiedź nasz serwis i znajdź odpowiednie lekarstwo lub metodę na pryszcza.