Zobacz co oznacza umiejscowienie pryszcza na brodzie czy podródku.

Miejsce ma znaczenie?

|
Wszystkie możliwe metody
Zbiór sposobów na pokonanie pryszczy

Pokonaj trądzik

w krótkim czasie

Najlepsze Leki
Ranking leków

Porównaj najlepsze lekarstwa i antybiotyki!

Zacznij leczenie

Polecane i sprawdzone leki na trądzik różowaty

Wylecz pryszcza

Jak pokonać pryszcze domowymi sposobami?

Znajdź odpowiedź

umiejscowienie pryszczy na ciele

Co oznacza pryszcz na policzkach, brodzie, między brwiami albo na czole? Czy umiejscowienie pryszczy ma tak naprawdę znaczenie? Czy jest to potwierdzone badaniami? Na te i wiele innych pytań, które pojawiają się podczas walki z pryszczami, odpowiadamy we wpisie poniżej. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Czy wiesz, że nasz wygląd świadczy o stanie zdrowia? Nieskazitelna skóra, błyszczące piękne włosy, delikatne rumieńce i zaokrąglenia na ciele świadczą, że osoba nie ma problemów chorobowych. A przynajmniej poważnych. Zanim zaczniesz dowiadywać się jak pokonać pryszcze lekami, domowymi metodami lub ziołami, przeczytaj artykuł i dowiedz się, co znaczy umiejscowienie twojego pryszcza i czy wymaga takiego leczenia.

Stan zdrowia bardzo łatwo jest poznać po wyglądzie skóry. Jeśli są na niej wypryski, prawdopodobnie zmagamy się z jakąś dolegliwością albo zaniedbaniem i nawet nie jesteśmy tego świadomi. Należy zwrócić na to uwagę, a zwłaszcza wtedy, gdy z wykwitami zmagamy się od lat, a czasy młodzieńcze mamy już dawno za sobą. Co więcej, po miejscu ich występowania można rozpoznać, jaka dolegliwość nam doskwiera! Naukowcy potwierdzają, iż da się poniekąd wskazać co oznacza pryszcz na czole, policzku czy podbródku.

Co znaczy pryszcz na policzku?

Jeżeli masz pryszcze na policzkach, prawdopodobnie chodzi o zanieczyszczone powietrze. Nie zwlekaj i postaw w mieszkaniu kilka roślin doniczkowych, które mają właściwości oczyszczające. Niech to będzie na przykład paprotka, skrzydłokwiat, dracena lub fikus. Jest też wiele innych prawdopodobnych przyczyn pryszczy na policzkach. Wśród nich jest dotykanie twarzy, trzymanie przy niej brudnego telefonu czy pomijanie demakijażu.

Jeśli masz pryszcze na czole, to problem prawdopodobnie jest związany z twoim systemem trawiennym. Niewykluczone, że chodzi także o braki we śnie lub stres. W takim wypadku przyjrzyj się swojej diecie i dobrze zastanów, co z niej wyeliminować. Zadbaj także o wystarczającą ilość snu oraz w miarę możliwości relaks, sport, drzemki.

Gdy dokuczają ci pryszcze na podbródku, niewykluczone, że to właśnie ten czas w miesiącu (bo pryszcze uwielbiają wtedy wyskakiwać) albo zwyczajnie zaniedbujesz pielęgnację twarzy, a zwłaszcza jej oczyszczanie. Pamiętaj o tym, aby myć buzię regularnie. Wtedy stan twojej skóry powinien się poprawić.

Czy wiesz że umiejscowienie pryszczy ma znaczenie?

Jeżeli masz pryszcze pomiędzy brwiami, to winowajcą tutaj może być tłuszcz, a mianowicie spożywanie zbyt dużej ilości tłustych potraw. Przyznaj szczerze, czy twoja dieta jest lekkostrawna czy na odwrót? Jeżeli będziesz chciał na wieki pozbyć się pryszczy, musisz koniecznie rozważyć zmianę nawyków żywieniowych. To lepsze niż pozwolić na rozwinięcie się choroby, a później wpisywać w googlach hasła typu jaki najlepszy lek na trądzik. Kolejna możliwa przyczyna to oczywiście alkohol. Jeśli spożywasz go w dużych ilościach, przyjrzyj się, jak wyglądasz w lustrze następnego dnia po zakrapianej imprezie.

Jeśli pryszcze wyskakują ci nagle i nie możesz znaleźć przyczyny, prawdopodobnie jest to spowodowane hormonami. Lub jesteś właśnie przed okresem. Zastanów się też, czy nie spożywasz posiłków na krótki czas przed udaniem się na spoczynek, zwłaszcza tych tłustych. Przyczyną wyprysków może być też skład kosmetyków, jeżeli zauważysz że wyskakują w środku dnia, a okres się nie zbliża.

Gdy zauważasz pryszcze wieczorem, winna temu może być twoja aktywność w ciągu dnia. Na przykład ćwiczenia na siłowni, które sprawiły, że bardzo się spociłaś/aś, ale miej na uwadze fakt, że każdy trądzik jest inny. Gdy nie pomaga stosowanie się do tych wskazówek, najlepiej udać się do specjalisty i wybrać sprawdzony i typowo przeznaczony na trądzik specyfik w formie kremu, żelu, tabletek czy maski. Czytaj więcej o tym jak pokonywać trądzik różowaty, hormonalny i podskórny, jakie tabletki na pryszcza najlepiej przyjmować po 30 oraz sprawdź wszelkie naturalne sposoby walki z wypryskami.