Jak pozbyć się pryszczy na swoim ciele ?

To pytanie zadaje bardzo dużo młodych ludzi w okresie dojrzewania a także osoby starsze ze schorzeniami które wywołują bakterie, znane też jako "Propionibacterium acnes", jednak jest bardzo dużo sposobów na ich pokonanie jednodniowych jednak efekt jest krótkotrfały lub zaplanowana efektywna kuracja mająca na celu pokonanie pryszczy raz na zawsze do takiej kuracji można zaliczyć wszelkie dostępne bez recepty tabletki na trądzik oferowany wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych jest na tyle duży że poczatkujący może mieć problem z wyborem odpowiedniego produktu lub też domowej kuracji ta strona ma na celu pomóc wam pozbyć się pryszczy raz na zawsze za pomocą różnych metod. Zobacz więcej


Zobacz przygotowany przez polskich dermatologów najnowszy ranking środków dzięki którym możesz definitywnie pozbyć się pryszczy raz na zawsze. Zobacz więcej


Przeczytaj szczegółową recenzję zwyciężczy naszego testu i dowiec się jak pozbyć się pryszczy na swoim ciele. Zobacz więcej


Zobacz opinię naszych użytkowników którzy używają proponowanych preparatów i czy są zadowoleni z efektów ich działań. Zobacz więcej

Jak Pokonać Pryszcze - Darmowe Metody i Kuracje


Jak Pozbyć Się Pryszczy Na Twarzy

Co robić gdy trądzik znów zaatakował? Który z nas nie miał własnego sposobu na trądzik! Czy pytanie jak pokonać pryszcze na dobre jest Ci dobrze znane? Mniej lub bardziej skutecznego, zaczerpniętego z prasy lub sieci, a najczęściej od rówieśników w szkole czy kolegów w pracy. Na szczęście stnieją sprawdzone, domowe sposoby na pryszcze, które nie kolidują z zaleceniami lekarzy, a nawet je wspomagają! Poniżej postaramy się je sklasyfikować.

Najczęściej wyciskamy denerwujące pryszcze na plecach czy twarzy. Warto pamiętać o tym, że mechanicznie można je usuwać tylko wtedy, kiedy mają żółtozielonkawą lub brunatnoczarną główkę. W pierwszym przypadku zazwyczaj jest to ropa i usunięcie jej jest wskazane ze względu na szybsze gojenie. Natomiast w drugim są to zaczopowane pory, które trzeba odblokować. Po usunięciu ropy/czopu miejsce dezynfekujemy spirytusem salicylowym.

Uwaga: W żadnym wypadku nie wolno wyciskać krostek z białymi główkami lub czerwonymi. Są one niedojrzałe i bolesne z uwagi na trwający proces zapalny, a w tym stanie bardziej podatne na nadkażenie.

Krótko o kuracjach ziołowych:

- "Parówka" jest dobrym sposobem na oczyszczanie skóry. Można ją przyrządzić z mieszanki ziołowej; po 10 g liści szałwii, kwiatu lipy i kwiatu rumianku. Zioła wsypujemy do miski, następnie zalewamy wrzącą wodą, a na głowę nakładamy „namiot” z ręcznika i pochylamy się nad miską na 10 min. Parówka rozszerza zablokowane pory i ułatwia mechaniczne pozbycie się dojrzałych pryszczy. Można ją stosować trzy razy w tygodniu.

- Sól ziołowa służąca do kąpieli ma działanie hamujące wydzielanie łoju. Przy regularnym stosowaniu zapobiega pojawianiu się kolejnych rzutów pryszczy i trądziku. Jest wiele alternatyw na antybiotyk na tradzik , na szczęście często branie go nie jest konieczne i pozostajemy przez to zdrowsi.

- Aromaterapia może wspomagać kurację przeciwtrądzikową. Olejki zapachowe dodaje się do kąpieli, parówek jak i okładów. Zalecane są zapachy: bergamotowy, lawendowy i z jagód jałowca. Samodzielnie możesz wyhodować w doniczce geranium, którego liście zawierają olejki eteryczne. Do użytku nadaje się napar z suszu albo rozgniecione świeże i młode listki.

Czy miód rzeczywiście może pomóc?

- Miód przeciwko pryszczom i trądzikowi? Czy to wypali? Lecznicze właściwości miodu pszczelego są znane w medycynie od wieków. Miód ma zastosowanie także w leczeniu trądziku! Najprostszą maseczkę można przyrządzić ze 100 g miodu płynnego, 100 gramów olejku migdałowego i 1 g spirytusu salicylowego. A po wymieszaniu nakłada się cienką warstwę na twarz i zmywa po 15 min.

- Dobre wyniki daje także nawilżanie twarzy sokiem ze świeżych ogórków, wymieszanym z miodem. Mały ogórek ściera się na tarce, zalewa wrzątkiem a na koniec przecedza po ustaniu. Do czystego płynu dodaje się łyżkę miodu, rozpuszcza go i przykłada na twarz gazę nasączoną naszą mieszaniną. Po upływie 30 min spłukuje się twarz letnią wodą.

- Jak pozbyć się pryszcza na cerze łojotokowej? W tym wypadku pomagają kompresy z roztworu 1 łyżeczki miodu i 1 łyżki odwaru z kolendry w szklance ciepłej wody.

Artykuły
Zwycięzca rankingu
Derminax - Zwycięzca testów i konsumentów produkt roku 2015 !

Pokonaj pryszcze raz na zawsze - domowe sposoby